רישוי תוכנות מחשוב

רישוי תוכנות מהווה כ-20% עד 35% של הוצאות המחשוב של עסקים בישראל.

המון אה? אתם צודקים. אבל המספרים האלו רק ממחישים כמה חוסר ההבנה בתחום גורר הוצאות כספיות שאינן נחוצות כלל וכלל.

נתחיל מההתחלה. רישוי תוכנות נחשב לתחום יחסית “מסובך”, כיוון שאי עמידה מלאה בתנאי הרישיונות יכולה לגרור עונשים כספיים ואף פליליים חמורים. הגברת השימוש בסמארטפונים, הרגולציות החדשות, שינויים טכנולוגיים כמו מעבר לווירטואליזציה, מצריכות את כל המגזר העסקי להיערך מחדש ולהתעדכן בתחום רישוי תוכנות.

מודלים שונים של רישוי, כמו רכישה לעומת שכירות חודשית או שנתית, צריכים להתאים לחברה שלכם ולקחת בחשבון שינויים אפשריים בעתיד. רכישה של תוכנה משפיעה על תזרים המזומנים של החברה, אך עשויה להשתלם מכמות מסוימת של רישיונות, כך שאם צופים גדילה של הארגון כדאי לקחת בחשבון רכישה. לעומת זאת מודל השכירות מאפשר שינויים של הוספה והפחתה של רישיונות על בסיס חודשי ומתאים לחברות יותר דינאמיות.

מצב אבסורדי במיוחד, הוא שחברות רבות רוכשים "אקסטרה" תוכנות ורישיונות שאינם צריכים, רק כתוצאה מחשש אמיתי וכדי למנוע סיכונים עקב אי הבנה בנושא או חוסר התייעצות עם מומחה לרישוי תוכנות.

בחברות קטנות יחסית, לא מתבצעת רכישה מסודרת או ניהול מסודר של רישיונות תוכנה ולפעמים מתבצעות רכישות כפולות וקשה להבין את מצב הרישוי הנוכחי המדויק.

ענקיות תוכנה כגון IBM, Adobe, Microsoft, Oracle ו-SAP  שולטות בשוק והמוצרים הרבים שלהם נמצאים בהמון חברות וארגונים. חברות אלו עורכות ביקורות תקופתיות.

אנחנו ב-Defendsys נעשה ככל הניתן לייעל ולנהל בצורה מסודרת וברורה את מערך רישוי התוכנה בחברה שלכם.

המטרה שלנו היא לרכוש בעבורכם רישוי נדרש במודל הכי מתאים לכם, במקסימום יעילות ובמינימום הוצאות.

נשמח לסייע ולתת לך את הפתרון המתאים לעסק שלך

מלא את הפרטים בטופס המצורף ונחזור בהקדם

טופס פתיחת קריאה

דילוג לתוכן